WYSZUKAJ

Spaghetti Poloneze czyli Monika Mariotti w Teatrze Syrena.

Spaghetti Poloneze czyli Monika Mariotti w Teatrze Syrena.

Monika Mariotti –włoska aktorka i piosenkarka o polskich korzeniach. Debiutowała w rzymskim Teatro India, ale przełomem w jej karierze okazał się przyjazd do Polski i rola Matki w obsypanym nagrodami spektaklu  „Kompleks Portnoya” wg. Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka (Teatr Warsawy).

spaghetti_poloneze___monika_mariotti_2___fot__artur_kot
Foto Artur Kot

Dwa lata później zrealizowała swoje wielkie marzenie – zagrała legendarną wokalistkę Ninę Simone w muzycznym monodramie „Moja Nina” w reżyserii Adama Sajnuka (Teatr Syrena).  Jest wziętą aktorką serialową – widzowie polubili jej komediowe emploi w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). Obecnie gra w serialu „Druga szansa” u boku Małgorzaty Kożuchowskiej. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, czemu daje wyraz w cyklu podróżniczym w Dzień Dobry TVN. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką, mówi po polsku, włosku, angielsku, rosyjsku, francusku i niemiecku.

spaghetti_poloneze___monika_mariotti_3___fot__artur_kot
Foto Artur Kot
spaghetti_poloneze___monika_mariotti_8___fot__artur_kot
Foto Artur Kot

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „ Mambo Italiano”, „Volare” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. Artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków, co wraz z żywiołowością Moniki tworzy atmosferę, możliwą  do uzyskania tylko na koncertach.

spaghetti_poloneze___michal_lamza_26___fot__artur_kot
Foto Artur Kot

Premiera spektaklu odbyła się podczas 4. edycji międzynarodowego festiwalu monodramu United Solo Europe – jedynej europejskiej odsłony największego na świecie festiwalu monodramu, który powstał w Nowym Jorku.

SPEKTAKL MUZYCZNY

DUŻA SCENA
26.11.2016 / Sobota
godzina 19:00

Kup Bilet

Premiera:
2016-06-27

Reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot

Scenografia: Minimondo – Kamdi Sosnowska i Magdalena Niezgoda

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Choreografia: Paweł Kamiński

Kierownictwo muzyczne i aranżacja: Michał Lamża

Światło: Artur Wytrykus

Projekcje: Artur Kot

Zespół:
Michał Lamża – fortepian
Igor Spolski – gitara
Wojciech Piotr Gumiński – kontrabas
Szymon Linette – perkusja

Zobacz także: